Magnat Transpuls 1500 (1 ks)

18 495 Kč

Skladem • 1 variantaZdarma100 % • 431 recenzíDalší informace

Citlivost
95 dB

• , zakoupeno v Electro World

• Velmi dobrá kvalita za poměrně málo peněz.
    • Větší (ale nutné) rozměry.
    • Při ceně produktu bych předpokládal dopravu či vyzvednutí na kterékoliv prodejně sítě Electro World zdarma (299 Kč).

Vysoká citlivost, velký basový reproduktor, který poměrně kvalitně zvládá i velmi hluboké tóny, a velká ozvučnice (cca 130 l). Výsledkem je příjemný prostorový dojem, kdy slyšíte i dříve "utajené" jemné zvuky, a to i při nízké hlasitosti. Podle mne překonává mnohem dražší sestavy, kde se různými inovacemi a vzhledem dohání zredukovaný objem skříně a průměr basového reproduktoru. Jsem velmi spokojen.

• pěkný bytový doplněk, zvuk velmi dobrý
  • , zakoupeno v AVcenter.cz

• Basy jsou výrazné, ale ne nabušené. Vše je tak akorát. Hrají lépe, než mé Focal Chorus 726S, které jsem používal do teď.

Zatím pořád testuji. Mám je krátce, ale už teď jsem s nimi spokojený

Citlivost
95 dB

Po celá desetiletí jde firma Magnat cestou k ryzímu a čistému zvuku. Na této cestě značka vyvinula několik legendárních autorádií a domácích audio a nastavila celosvětové standardy. V současné době je sortiment Magnat přizpůsoben nejnovějším trendům a neustále posouvá hranice akustického vývoje s inovacemi. Mezi výrobky Magnat najdete např. systémy domácích kin, reproduktory, high-end stereo elektroniku či soundbary.

Sloupové reprosystémy v retro designu Magnat Transpuls 1500 jsou vybaveny klasickými komponenty této kategorie reproduktorů, ale byly vyvinuty pomocí moderních vývojových nástrojů, jako je laserový měřící systém Klippel. V reproduktorech je použit prémiový 38 cm basový měnič. Ale není to jen o průměru basového reproduktoru, který určuje silu a dynamiku basů. Pro dokonalé fungování byl přesně definován a strukturálně realizován vnitřní objem.

• Velké, Klippel optimalizované měniče, pro vynikající stupeň účinnosti a velmi vysokou maximální úroveň
  • Dvojitý kompresní horn výškového reproduktoru (DC-Horn) se dvěma 25 mm tkanými kupolemi, pro vynikající dynamiku a přirozený zvuk
  • Hluboká a přesná reprodukce basů pomocí 38 cm basového reproduktoru ve speciálním CRA (Controlled Reflex Alignment) basovém kabinetu
  • Optimalizovaný výkon středního rozsahu pro vysokou efektivitu
  • 12 dB filtrování s fázovou korekcí pro basový a středový rozsah
  • Výškový reproduktor se strmým 18 dB filtrováním s fázovou korekcí, pro obzvláště vysoký stupeň odolnosti
  • Pevný MDF kabinet
  • Vysoce kvalitní dekór z tmavého dřeva, přepážka v černém kontrastu
  • Odnímatelný textilní kryt v retro designu s pevným MDF rámem
  • Pevná MDF konstrukce pro optimální stabilitu

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Do 3 dnů • 1 variantaZdarma94 % • 2 026 recenzíDalší informace

• , zakoupeno v Electro World

• Velmi dobrá kvalita za poměrně málo peněz.
    • Větší (ale nutné) rozměry.

• pěkný bytový doplněk, zvuk velmi dobrý
  • , zakoupeno v AVcenter.cz

Zatím pořád testuji. Mám je krátce, ale už teď jsem s nimi spokojený

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Do 3 dnů • 1 variantaZdarma94 % • 2 026 recenzíDalší informace
  • , zakoupeno v MUZIKER.cz

• super zvuk
    • tahle věc nezná mínusy
  • , zakoupeno v MUZIKER.cz

• Bassreflex vpředu a s tím související umístění od zdí nebo ostatního nábytku

Výborný zvuk, slyším i zvuky, které jsem u Magnat monitor supreme 1000, neslyšel. Přitom jsem s nimi byl spokojený.
    Magnat Transplus 1500 jsou prostě úplně "jiná liga".
    Pro mě výborná koupě. I když tyto reproboxy nejsou už úplně nejlevnější, pro mě prostě "hodně muziky za málo peněz"
    Přivítal bych levé a pravé provedení, protože se mi boxy víc líbí bez krycí síťky.
    Abych byl úplný, líbí se mi "dílenské zpracování"
    Kdo chce kvalitní "silný" zvuk, super volba.

• , zakoupeno v LepšíZvuk

• Zatim rozehřívám
    • I při tichém poslechu krásně vyrovnaný zvuk

Nevim

• Na danou cenovou kategorii excelentní zvuk
    • Vyrovnaná zvuková pásma
    • Výborná prostorovost
    • Jsou opravdu velké a přesto je můžete umístit ke zdi, či do rohu místnosti,bassreflex je směrován dopředu
    • Nejsou náročné na nasměrování, ale samozřejmě je zapotřebí vyzkoušet dle konkrétního prostoru
    • Velikost basového reproduktoru se ukazuje být opravdu podstatná
    • Vzhledem k citlivosti stačí integrovaný zesilovač
    • Kvalitní zpracování z MDF
    • Vibrace se při běžné hlasitosti nepřenáší do podkladu, takže není zapotřebí podložek
    • naprosto nic

V úvodu krátkého shrnutí je třeba předeslat, že tato reprosoustava nebude skutečně pro každého a to ať už z důvodu prostorové náročnosti, designu (který je ovšem dle mého soudu velmi povedený a i provedení povrchu je bez vad, bez přesazení potahu apod.) nebo odpovídajících ostatních částí zvukového řetězce, zejména pak zesilovače a to zdůrazňuji : je zapotřebí zvolit, dle mého mínění, takový, jenž udrží zejména spodní pásmo pod kontrolou, protože při citlivosti 95 dB (a věřte, že vylhaná není) jde celkem snadno strhnout,ač primárně vyrovnaný zvukový přednes k lehké "přebasovanosti". Takže Onkyo apod. asi nebude to pravé. Poslouchal jsem i se značkou Marantz a za sebe říkám, dobrá kombinace, zejména rocková hudba zní živě a tvrdě.
    Samozřejmě je možné celek ještě doladit za pomoci repro kabelů, ale to už je na další testování. V každém případě, pokud disponujete vším potřebným, dostane se vám za tuto cenu reprosoustavy, která má myslím málokde konkurenci a to i ve vyšší cenové hladině. Srdcem mého systému je zesilovač Musical Fidelity M3i a ten uvedené repro zvládá naprosto s přehledem. Samosebou, pokud máte rozděleno na koncové stupně, tím lépe.
    Žánr hudby nerozhoduje. Ať jsem přehrával Dire Straits, či Dianu Krall, anebo J. S. Bacha, znělo to opravdu velmi dobře, přirozeně a to i při nízkých hlasitostech. Zejména akustické nástroje jako klavír a violoncello jsou přítomné a konkrétní.Velká plocha basového reproduktoru, má prostě svůj význam a smysl. Prostorovost je výborná, zkoušel jsem především na živých nahrávkách Nirvany a A-ha, řekl bych že se dá poměrně přesně lokalizovat ten který nástroj. Při různých pokusech nebyly výsledky nijak zvlášť odlišné a tak usuzuji, že příliš směrové nejsou, což je výhoda. Já je mám zatím natočené klasicky, reproduktory přímo ke mně a na vzdálenost rovnostranného trojúhelníku. Uvidíme...Jazz zní, samozřejmě podle kvality nahrávky, dynamicky, ale ne tvrdě a to čeho jsem se nejvíc bál, výšky neunaví, sykavky rozhodně nevyčnívají. Trubka Milese Davise není ostrá a to ani z gramofonu, nebo streamu. Pro mě ale zatím nejlépe podaným nástrojem je kytara (vesměs i jiné strunné nástroje) a to ať už akustická, nebo "elektrika", nerozhoduje. Je lhostejné kterou rockovou kapelu si pustíte, zní prostě dobře.

Magnat Transpuls 1500 tedy určitě nejsou v žádném případě puristicky znějící repro a to v tom nejlepším smyslu slova. Nečekejte to tedy od nich. Hrají ale velmi příjemně, vokály i jakákoliv jiná součást pásma zní velmi přirozeně. ALE, jak jsem již uvedl, bude opravdu hodně záležet na vašem zesilovači. Chce to je samozřejmě "slyšet" (protože každý nejen slyšíme jinak, ale preferujeme něco jiného) a v tom vám určitě velice rádi vyjdou vstříc pánové z poslechového studia Luxusní elektroniky ve Zlíně.

Tímto je zdravím. ;-)

p. s. Rozhodně uvedené repro Magnat stojí za vyzkoušení a poslech, ať už značku máte v oblibě, nebo ne.